
PAN Event Utrecht - 28 maart 2026

Beste zoeker,
Het is bijna zover! Het PAN-event Utrecht is dé ontmoetingsplek voor vondstmelders uit de provincie Utrecht. Dit jaar is het thema Weerbaar Erfgoed. Er is aandacht voor militair erfgoed van 1500 tot 1945. Of je nu komt om vondsten te laten determineren, kennis te delen, je vondsten onder de XRF te leggen of simpelweg inspiratie op te doen: het belooft opnieuw een leerzame, gezellige en inhoudelijk sterke dag te worden. Neem je vondsten mee (die van alle tijden zijn welkom!), ontmoet experts en duik samen in het verleden!
Het PAN Event Utrecht vindt plaats op zaterdag 28 maart 2026 in de Universiteitsbibliotheek Science Park in Utrecht. Vanaf 12.30 uur ben je welkom voor een dag vol archeologie.
Programma:12.30 – 13.00 Inloop, ontvangst met koffie & thee
13.00 – 13.05 Opening | Daniel Saveur
13.05 – 13.10 PAN | Anton Cruysheer
13.10 – 13.30 Sporen van Conflict in PAN | Julius van Roemburg
13.30 – 13.50 Archeologie van de Tweede Wereldoorlog| Jobbe Wijnen
14.00 - 16.30 Determinatietafels & XRF
16.30 – 17.30 Afsluiting en borrel
AanmeldenDeelname is gratis. Aanmelden wordt zeer op prijs gesteld.
Aanmelden kan via:
https://www.landschaperfgoedutrecht.nl/ ... r-erfgoed/Er is plek voor maximaal 100 mensen, dus wacht niet te lang met aanmelden!
Het PAN Event Utrecht 2026 wordt mede mogelijk gemaakt door PAN, Provincie Utrecht, Landschap Erfgoed Utrecht, Constructing the Limes, DDA – Nederlandse Vereniging voor Metaaldetectie, Archeologische Werkgemeenschap Nederland, ShowMyCollection en de Universiteit Utrecht.