
Geweer ligt 132 jaar onopgemerkt in park
Soms heb je geen detector nodig ....
Een opmerkelijke vondst in de Verenigde Staten: een geweer uit 1882 stond al meer dan een eeuw ongemerkt tegen een boom in een park in Nevada. Onderzoekers proberen het mysterie rondom het antieke geweer te ontrafelen.
Het geweer, dat in 1882 moet zijn gemaakt, lag tegen een boom in het Great Basin National Park in de staat Nevada. Het werd in november gevonden door archeologe. De vondst is nu pas bekendgemaakt. Bronnen zeggen dat het er al zo'n 132 jaar onopgemerkt gelegen moet hebben. Hoewel het geweer verroest was, werd een inscriptie gevonden met daarop 'Model 1873'. De Winchester was niet geladen.
Een woordvoerder van het park zegt dat men misschien nooit zal weten hoe en wanneer het geweer daar terechtkwam. Op foto's is te zien dat het geweer totaal opging in de kleuren van de boom waartegen het lag.
Historie
Het gebied waar het geweer is gevonden heeft een lange historie van jagers en mijnwerkers. Herbert Houze, voormalig curator van het Cody Firearms Museum uit Buffalo Bill Center of the West: ,,Je laat een geweer daar niet zomaar liggen. Het is zo waardevol dat iemand het tegen de boom moet hebben gelegd die het daarna niet meer kon vinden." Houze noemt het één van de indrukwekkendste wapenvondsten waar hij ooit van hoorde.
Waarde
Dit model Winchester werd in 1880 verkocht voor 35 tot 50 dollar. Inmiddels moet het zo'n 15.000 dollar waard zijn. Het was vroeger één van de meest populaire wapens. In een advertentie uit 1919 werd de Winchester aangeprezen met de zin 'Het geweer dat het westen won'. De Winchester zal in de toekomst waarschijnlijk tentoongesteld worden in het park.
http://www.ad.nl/ad/nl/1014/Bizar/artic ... park.dhtml